Wednesday, December 4, 2013

Глобальний Фонд для дітей +"Крокус"= патрнерство заради добра20 листопада 2013 року в Коломийському бдагодійному фонді " Крокус" був деже відповідальний день з присамко свята. До нас завітав 
координатор програм у Європі та Азії Глобального Фонду для дітей 
( GFC) Джозеф Беднарек, за підтримки грату якого в нашій організації обладнано та відкрито для роботи навчальну кімнату розвивальних методик для дітей з обмеженими можливостями. Такий важливий для наших клієнтів грант ми почали реалізовувати з липня 2013 року. І тому Джозеф, перебуваючи на Україні, завітав до нас, на власні очі побачити результат нашого партнерства і співпраці. Зустріч була теплою і дуже кориною для обох партнерів. Адже кожен звіт організації перед грантодавцем, це своєрідний іспит з демонстрації свого потенціалу і відкритості до співпраці, а для грантодавця створює можливість переконатися в надійності свого партнера, ще раз вивчити його потреби і можливості. 
За цей час реалізації проекту GFC команда Коломийського міського благодійного фонду підтримки дітей та молоді з інтелектуальною обмеженістю « Крокус» виконала такі роботи:
• зустрілися з сімями, де ростуть діти з особливими потребами і запросили їх на зустріч в організацію;
• провели зустріч і розповіли батькам про можливості проекту і визначили навчально – розвивальні потреби дітей;
• визначилися і склали список навчального обладнання для кімнати розвивальних методик;
• зробили санітарний ремонт кімнати та її освітлення, встановили карнизи для фіранок;
• обїхали фірми, які виготовляють меблі, визначили, де будемо робити замовлення, далі підібрали в них якісні матеріали, розробили технічну документацію на стелажі, тумби, столи і стільці та попередньо домовились про можливе замовлення після отримання фінансування; 
• закупили покриття на підлогу, фіранки, вентилятори, 4 столи та 8 стільців;
• встановили в кімнаті сухий басейн;
Далі замовили і придбали меблі (стелажі, тумби, столи та стільці), встановили їх в кімнаті. До цього процесу залучили молодих людей з « Крокусу», котрі із великим задоволенням скручували деталі столів, розкладали на місця меблі і готували кімнату для своїх молодших друзів. Для них це також була школа господарювання. Загалом в кімнаті уклали 11 тумб, 4 столи різної висоти, та 8 стільці до них. Встановили стіл для вчителя та обладнали його письмовим приладдям, канцтоварами та персональним комп’ютером з арсеналу своєї організації.
Придбали і згрупували за тематикою навчально-розвивальне приладдя: ігри та предмети з методики сенсорного сприйняття навколишнього середовища, розвивальні ігри за методикою Монтессарі, ігри з логічним навантаженням, ігри на вивчення кольорів, форм, предметів живої і неживої природи, дитячі, яскраво оформлені та ілюстровані книжки для казкотерапії, набори предметних зображень і малюнків, математичні 

розвивальні ігри, сортери, лабіринти, лото та доміно, спортивний інвентар для фізкульхвилинок, СD диски з музичними записами, методичну літературу для вчителя за програмою « Дивись та вчись».

Після обладнання кімнати ми ще раз зібрали батьків, уточнили і сформували остаточні списки дітей, які будуть відвідувати навчальні заняття. 
Було сформовано 2 групи по 8 дітей віком від 3 до 10 років. Далі склали розклад занять. За браком вчителів, які не були повністю готові фахово до роботи з дітьми з особливими потребами, ми змушені були скоротити кількість занять кожної дитини, на відміну від попередніх наших планів, до 2 разів у тиждень для першої групи. А другу групи на деякий час відклали в резерв. Це дуже сумно, бо діти ростуть і не можуть чекати. Тому змушені будемо вишукувати свої внутрішні резерви, можливо волонтерські, щоб залучити до роботи і другу групу. 

Багатий арсенал навчального приладдя новоствореної кімнати ми активно з великою радістю використовуємо для проведення занять і з дітьми від 10 до 14 років та зі старшими молодими людьми із заниженим інтелектом, що відвідують нашу групу денного догляду і також потребують подібного навчання, бо з різних причин не отримали його будучи дітьми. Це для нас теж дуже важливо. 

В планах маємо розширити асортимент навчального обладнання, вклавши решту коштів, що ще залишилися на рахунку, із врахуванням рівна навчальних досягнень і запитів дітей, що проходять даний реабілітаційний курс в нашій організації.

Безмежно вдячні за співпрацю і таку вагому підтримку наших дітей з особливими освітніми та розвивальними потребами.

No comments:

Post a Comment