Monday, November 19, 2012

Батьки БФ „Крокус” знову навчалися в Коломийському педагогічному коледжі.       14 листопада 2012 року в рамках проекту „ Батьки для батьків” волонтера Корпусу Миру США  в Україні Майкла Ву, що фінансується Грантом  СПА, батьки благодійного фонду „ Крокус ” зібралися на черговий тренінг. Навчання це проходило в Коломийському педагогічному коледжі, який уже в друге радо приймає їх.

       Цього разу темою для обговорення  став соціальний захист дітей  та  молодим людям з обмеженими інтелектуальними можливостями та їх сімей. Групу з 10 батьків навчала голова правління Коломийського міського благодійного фонду „ Крокус” Любов Масевич.

       Дуже цікавими гостями тренінгу стали заступник начальника управління праці та соціального захисту населення Коломийської міської ради Людмила Яремчук та директор Центру соціальних служб сім”ї, дітей та молоді Лілія Галамейка, тісна співпраця з якими  у  „ Крокусу” налагоджена давно.

       Жваво обговорювали мами, поставлену проблему. Виявилося, що вона дуже актуальна сьогодні в сімях. Хоча, на жаль, на  робочій зустрічі ми не побачили жодного тата. Тому організатори зробили перший висновок про те, що негайно треба активізувати залучення татусів, які живуть у сімях і ділять з мамами, часом дуже нелегку, ношу догляду за неповносправною дитиною.

        В колі добрих подруг мами щиро поділилися своїм життєвим досвідом у вирішенні різних побутових питань, організації розвитку особливих дітей, їх навчання і виховання, про шляхи виходу зі скрутних ситуацій. Думки, висловлені присутніми,  були дуже позитивні, якщо стосувалися взаємної підтримки, взаємодопомоги в сім’ях, в родинах,  в громадській організації „ Крокус”, але часто набирали дуже негативного  емоційного забарвлення, коли йшлося про підтримку держави, про стан обслуговування їх у держаних установах, спілкування в громаді, непорозуміння з деякими держслужбовцями,  місцевими перевізниками, освітянами, медичними працівниками, працівниками сфери обслуговування,  де більше спрацьовує, на думку батьків, людський фактор, аніж виконання службових обов’язків. Тому  вирішили колективно проводити ще більшу роз’яснювальну роботу у громаді міста , щоб змінити димку і ставлення до людей з особливими потребами.

         На тренінгу виникло багато запитань, на які дуже фахово  дала  відповіді Людмила Яремчик, за що присутні були їй дуже вдячні. Цікаві і корисні поради батькам дала і  Лілія Галамейко, якими крокусівці обов’язково скористаються.

          Всі разом за горнятком гарячого чаю подякували  голові БФ „ Крокус” Любові Масевич та волонтеру Корпусу Миру США в Україні Майклу Ву за надану можливість поспілкуватися, отримати нові знання, цікаву і корисну інформацію на тренінгу „ Батьки для батьків”. Також висловили щиру вдячність партнеру БФ „ Крокус” з питань підготовки освітянських кадрів для роботи з особливими дітьми  за спеціальностями            початкова освіта”, „ соціальна педагогіка”, „ образотворче мистецтво” та „ музичне виховання” директору Коломийського педагогічного коледжу  Валерію Ковтуну за надане тепле приміщення для роботи тренінгу, а також у сприянні налагодження роботи в   
 „ Крокусі” групи студентів – волонтерів.
        

No comments:

Post a Comment