Friday, November 8, 2013


З восьми осіб складалася наша делегація:
Голова правління БФ " Крокус" Любов Масевич,
Член ради Товариства " КРОКуСвіт" Роман Масевич,
Соціальний працівник програми денного догляду Олена Головатюк,
переможці другого туру конкурсу " Я має мрію" Світлана Мельничук та Андрій Григорців - люди з особливими потребами,
працівник коломийського районного центру сімї, дітей та молоді Ірина Титик,
Працівник Коломийського музею мистецтва Гуцульщини та Покуття Ірина Федів,
кореспонлент газети " Дзеркало Коломиї " Галина Леміш.

Працювали за програмою.

Міністерство соціальної політики України
Державна служба з питань інвалідів та ветеранів України
Всеукраїнська громадська організація «Коаліція захисту прав інвалідів та осіб із інтелектуальною недостатністю»

Заходи до Міжнародного дня захисту психічного здоров’я

Всеукраїнська конференція «Стан та перспективи виконання Конвенції ООН про права інвалідів для осіб з розумовою відсталістю»

Підсумки четвертого Всеукраїнського конкурсу художніх робіт інвалідів з розумовою відсталістю «Я маю мрію»

м. Київ
9-10 жовтня 2013 року











Голова Коломийського благодійниого фонду " Крокус" Любов Масевич
спільно з депутатами та сільським головою села Вербівці ЮріємКлючівським за підтримки учительського колективу школи цього села на чолі з її директором Миколою Масевичем розпочали перші практичні кроки до відкриття в селі Центру соціальної реабілітації осіб з обмеженими можливостями , які проживають на території цього населеного пункту.
Нещодавно відбулася зустріч Любові Масевич з активом, який залучений до реалізаціїї цього задуму, а наступним кроком була зустріч з учнями місцевої школи на уроках толерантності у поводженні з дітьми та дорослими особами з обмеженими фізичними та інтелектуальними можливостями. Школярам була надана можливість віртуально перенестися в життєві ситуації спілкування з особами неповносправними і спробувати проаналізувати відчуття та емоційні напруги, які можливо переживатимуть вони самі і ті, з ким наводитимуть контакти. Діти були дуже активними, відповідально і серйозно віднеслися до моделювання ситуацій і, що дуже відрадно, мислили позитивно, дуже по - дорослому відгукувалися на негативні думки, які хитро підкидала їм ведуча дійства Любов. Веселою фізкульхвилинкою та стимулом до висловлювання власних думок для дітей стала гра " Влучним пострілом увімкни програвач". В кінці уроків учні отримали домашні завдання:
- опрацювати зі своїми батьками та близькими родичами і сусідами зміст отриманого в подарунок буклету з правилами спілкування з особами неповносправними;
- запросити всіх родичів та знайомих на заходи з нагоди відкриття центру соціальної реабілітаціїї для осіб з обмеженими можливостями в їхньому селі 27.10.2013 року;
- взяти участь у конкурсі дитячих творчих робіт на тему " Я і мій добрий світ ", підсумки якого будуть підведені 17 листопада.
Велика подяка вчителям цієї школи за активну участь в організайії уроків толерантності та підтримку ініціативи " Крокусу".














Мрія здійснилась - центр у Вербівцях все-таки відкрили

Визначна подія у житті громади села Вербівці, що на Городенківщині, та 
Коломийського благодійного фонду " Крокус " відбулася цієї неділі, 27 жовтня 2013 року. Мрія здійснилася, став реальністю спільний задум голови Коломийського благодійного фонду " Крокус " Любові Масевич та голови Вербівської сільської ради Юрія Ключівського про відкриття в цьому селі єдиного у Городенківському районі сільського Центру соціальної реабалітації для осіб з обмеженими можливостями " Назарет ". Назву для нього підібрали не випадково, адже день відкриття співпав з днем імені Назарія, що у перекладі з давньоєврейської мови означає "присвячений Богові". Одного з цим іменем походження і назва міста Назарет. Святим заступником імені є мученик Назарій. Він просвітлився своїми думками й повчав віруючих, наставляючи їх вірити й шанувати єдиного Бога й Пречисту Діву Марію. Він силою своєї віри зцілявав хворих. Тож цей факт є свідченням того, що сам Господь скерував нашими діями і думками.

План заходів з нагоди відкриття Вербівського Центру " Назарет":

1. 10.00 год. Служба Божа за здоров”я всіх односельців та дітей і працівників БФ " Крокус " у церкві Святої Покрови села Вербівці.
2. 12.00 год. Урочисте відкриття центру в приміщенні сільської ради за участі Коломийського благодійного фонду “Крокус ” та учительського колективу школи.

В підготовці та проведенні урочистостей взяли участь :

- колектив Коломийського БФ " Крокус",
- священник та прислуга церкви Св. Покрови,
- сільський голова Юрій Ключівський,
- директор Городенківського центру соціальних служб для сімї, дітей та молоді Наталія Дубковецька,
- волонтер Корпусу Миру США в Україні Ванесса Вілла,
- соціальний працівник Городенківського центру соціальних служб для сімї, дітей та молоді Володимир Махно,
- діти та пердставники педколективу Вербівської загальноосвітньої школи, зокрема, М. І. Масевич, М.М. Бойчук, О.М.Никипанчук та Н.М. Коркоза

Життя центру залежетиму від активності громади села, спонсорів та самих людей з особливими потребами. Хай щастить всім. 

Нам треба знати, що життя не казка, 
У ньому різна музика звучить,
Тож хай зійде на всіх Господня ласка
І від сумних мелодій захистить!
















Thursday, August 22, 2013

Акція "Княжого Граду" в подарунок "Крокусу"

Віддпочинковий комплекс "Княжий Град" 16 серпня 2013 року подарував сімям Коломийського благодійного фонду " Крокус " одноденний відпочинок у своїй господі, що в селі Княждвір.Біля 30 осіб прийняла з радістю господиня цього казкового куточка пані Лілія Білоскурська та її співробітники. Перед відпочинком з нами провели інструктаж з правил безпечного поводження, провели оглядову екскурсію по території комплексу і побажаль приємного відпочинку. День видався теплим і сонячним, тому всі весело забавлялися на ігровому майданчику, не зважаючи ні на вік, ні на вагу, ні на статус. Всі розуміли, що треба сповна скористатися благочинною акцією і, що спілкування з природою в колі друзів не може обмежуватися якимись контрольними рамками. Мов на невидимих крилах злітали на батуті, зависали на гімнастичних кільцях, долали штучні перешкоди атракціону. А спортивний зал - це місце, де і в теніс пограли,і на тренажерах позаймалися, і в настільний футбол "поганяли", і, зрештою, хто хотів, на зручних диванах полежали. Та найбільше задоволення приніс басейн. І діти і дорослі весь день з води, практично, не виходили. Там і плавали, і танцювали, і в мяча грали, і кавою пригощали нас, і приймали сонячні ванни на лежаках, якими обладнаний басейн і навіть грушами пригощалися, що росли неподалік. Господарі навіть смачним обідом нагодували своїх гостей, тобто нас. Після такого активного відпочинку, посуд швидко спорожнів і дозвілля продовжилося до самого вечора. Перед відїздом ще й солодкі гостинці були. Мила Ліліє Юріївно, щира Вам подяка від нас за таку теплу зустріч. Нам, мабуть, і в негоду у Вас було б затишно. Хай Господь благословить Вас на добрі справи і зішле Вам свою опіку та подбає про Ваше процвітання.

Thursday, August 1, 2013

Весело відсвяткували ювілейну дату голови БФ " Крокус"

В колі друзів і родини зі щасливими посмішками , піснями, танцями, іграми святкували День народження Любові Дмитрівни. Багато теплих побажань звучало на святі. Ми ще більше відчули, що потрібні одні одним. Многая літ нам усім, многая літ " Крокусу "!!! Хай кожен день ясніє небом чистим, Світанки сяють,скупані в росі, У серці радість розквіта іскриста, І мрії хай збуваються усі. Хай молодість Твоя ще довго квітне, Усмішка сяє на Твоїх устах, І лиш хороше,радісне,привітне, Тобі в житті перетинає шлях! З днем народження!
Більше фотографій з нашого веселого святкування ви можете знайти на нашій сторінці на Фейсбуку

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.494001704016145.1073741841.146409248775394&type=1

Закінчився термін праці волонтера Корпусу Миру Майка Ву в Коломиї

Два роки були разом, ішли дорогою знайомства, взаємного духовного збагачення, навчання, розвитку і вдосконалення. Це ми про плідну, цікаву і корисну співпрацю волонтера Корпусу Миру США в Україні Майкла Ву та колективу правління, дітей, батьків, помічників - волонтерів Коломийського благодійного фонду " Крокус" . Нажаль дуже швидко, що ми і не зчулися, як промайнули дні, тижні, місяці і ці два роки. Останню нашу зустріч з нашим милим і дорогим другом із америки ми провели під заслом " Два роки разом - багато справ, два роки разом - вже рідним став". Підвели підсумки спільної роботи, згадували про всі втілені проекти, накреслили плани на майбутню співпрацю. Адже для дружби кордани та заокеанська відтсань не можуть стати перешкодою. Ми всі з повною відповідальністю використаємо Майклову науку про чітке планування, відкритість діяльності, точність і гласну звітність. Діти та молоді люди з " Крокусу " будуть чекати нових Майклових ідей, порад в листах,зустрічей в компютерних мережах, " Скайпі ", а той приїзду в час його подорожей по світу. Майк, ми любимо тебе і чекаємо. Хай тобі щастить в реалізації всіх твоїх планів на майбутнє.

Saturday, March 16, 2013

15 березня замело снігом дорогу до " Крокусу", та це не біда.

Навіть несподівана весняна хурделиця та оголошений надзвичайний стан не стали перешкодою і не заставили залишитися дома. Адже в " Крокусі " чекають друзі, з якими цікаво і весело за будь - яких обставин. А сьогодні знову, як зазвичай, навчалися, писали, читали, малювали, а також освоювали побутову техніку. Допомагали один одному готувати пилотяг до роботи, зрозуміти логіку дій, міняти режими, чистити килимки, вимикати пристрі1, дотримуючись правил безпечної роботи. Всі по черзі складали іспит перед друзями. Це дуже відповідально, та разом з тим надійно, бо друзі завше допоможуть, при потребі, і не осудять, якщо допустиш помилку.